Osallistujat 2019

Tule mukaan toteuttamaan Job Shadow Day -päivää. Suomessa Job Shadow Day toteutetaan alueittain.

Tälle sivulle kootaan kaikki päivään osallistuvat yhteisöt ja yritykset.

Ilmoittaudu mukaan joko vastaanottavana tai lähettävänä tahona, niin lisäämme yhteystietonne ja logonne tälle sivustolle.

Facebook-sivultamme löydät runsaasti kuvia työn seurannasta. Katsasta myös Twitter #jobshadowday #JSDFinland

 




Lähettävät / vastaanottavat tahot alueittain

Uusimaa

Lähettävät tahot:

Eteva, Porvoo
Yhteyshenkilö: Eija Matilainen, puh. 040 304 8252, sähköposti: eija.matilainen@eteva.fi

Eteva, Mäntsälän päiväaikainen toiminta, Mäntsälä
Yhteyshenkilö: Marika Rannikko, puh. 040 304 7689, sähköposti: marika.rannikko@eteva.fi

Suomen Syöpäpotilaat ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Tiiu Lohtari, puh. 044 765 9222, sähköposti: tiiu.lohtari@syopapotilaat.fi

Aula-työkoti, Helsinki
Yhteyshenkilö: Kim Lautamo, puh. 040 868 9854, sähköposti: kim.lautamo@aula-tyokoti.fi

Ammattiopisto Live, Helsinki
Yhteyshenkilö: Annika Lipponen, puh. 050 557 1495, sähköposti: annika.lipponen@inlive.fi

Ammattiopisto Spesia, Järvenpää
Yhteyshenkilö: Satu Kataja, puh. 044 728 2878, sähköposti: satu.kataja@spesia.fi

Vastaanottavat tahot:

Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK ry
Yhteyshenkilö: Leena Isokääntä, puh. 040 513 1667, sähköposti: leena.isokaanta@sak.fi

Kuntoutussäätiö sr, Helsinki
Yhteyshenkilö: Mika Ala-Kauhaluoma, puh. 044 781 3096,
sähköposti: mika.ala-kauhaluoma@kuntoutussaatio.fi

Suomen Syöpäpotilaat ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Tiiu Lohtari, puh. 044 765 9222, sähköposti: tiiu.lohtari@syopapotilaat.fi

Härkälän Monitoimikeskus, Otalampi, Vihti
Yhteyshenkilö: Heidi Nordman, puh. 040  967 4800, sähköposti: info@harkalankoulu.fi

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Karjala

Lähettävät tahot:

Laptuote säätiö sr, Lappeenranta
Yhteyshenkilö: Senja Mustonen, puh. 040 176 3823, sähköposti: senja.mustonen@laptuote.fi

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Savo

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kainuu

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kanta-Häme

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Keski-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Keski-Suomi

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kymenlaakso

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Lappi

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pirkanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vaasan kaupunki/Avo- ja tuettu työ, Vaasa
Yhteyshenkilö: Katarina Tyynismaa, puh. 040 356 4209, sähköposti: katarina.tyynismaa@vaasa.fi

Vastaanottavat tahot:

Botnia Musiikki Oy, Vaasa
Yhteyshenkilö: Jocke Kulju, puh. 040 169 0690, sähköposti: botniamusiikki@gmail.com

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjois-Karjala

Lähettävät tahot:

Ilomantsi

Siun Sote vammaispalvelut Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Satu Ikonen, puh. 013 330 5615, sähköposti: satu.p.ikonen(at)siunsote.fi

Vastaanottavat tahot:

Ilomantsi

JiiM Restaurants, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Jasmin Muqolli, puh. 0400 469 362, sähköposti: jas(at)mendin.fi

Ilomantsin kunta
Yhteyshenkilö: Marjut Ahokas, puh. 040 104 3101, sähköposti: marjut.ahokas@ilomantsi.fi

Mty Liepala, Huhus (Ilomantsi)
Yhteyshenkilö: Jari Puhakka, puh. 044 545 1306, sähköposti: maajussi.69@gmail.com

Ilomantsin kirjakauppa, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Sirpa Möller, puh.013 881 844, sähköposti: ilomantsin.kirja@kolumbus.fi

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjois-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Oulunkaaren kuntayhtymä, Iin työ- ja päivätoiminta, työhönvalmennuskeskus, Ii
Yhteyshenkilö: Tarja Perttunen, puh. 050 310 7227, sähköposti: tarja.perttunen@oulunkaari.com

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjois-Savo

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Päijät-Häme

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Satakunta

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Varsinais-Suomi

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta: