Osallistujat 2019

Tule mukaan toteuttamaan Job Shadow Day -päivää. Suomessa Job Shadow Day toteutetaan alueittain.

Tälle sivulle kootaan kaikki päivään osallistuvat yhteisöt ja yritykset.

Ilmoittaudu mukaan joko vastaanottavana tai lähettävänä tahona, niin lisäämme yhteystietonne ja logonne tälle sivustolle.

Facebook-sivultamme löydät runsaasti kuvia työn seurannasta. Katsasta myös Twitter #jobshadowday #JSDFinland

Vates-säätiö on vakuuttanut JSD-päivään osallistuvat työn seuraajat. Vakuutus on otettu 500 henkilölle. Vakuutetun turvaselvityksen näet oheisista linkeistä: Turvaselvitys (FI) ja Turvaselvitys (SWE). Vakuutuskirjassa on maininta, että vakuutetun kotikunta tulee olla väestötietojärjestelmän ja kotikuntalain mukaan Suomessa.

 




Lähettävät / vastaanottavat tahot alueittain

Uusimaa

Lähettävät tahot:

Eteva kuntayhtymä, Työhönvalmennus Etevan Duunarit
Porvoo: Yhteyshenkilö: Eija Matilainen, puh. 040 304 8252, sähköposti: eija.matilainen@eteva.fi
Mäntsälä: Yhteyshenkilö: Marika Rannikko, puh. 040 304 7689, sähköposti: marika.rannikko@eteva.fi
Lohja: Yhteyshenkilö: Mari Virtanen, puh. 040 304 8275, sähköposti: mari.virtanen@eteva.fi
Espoo: Yhteyshenkilö: Samuli Soininen, puh. 040 304 8282, sähköposti:  samuli.soininen@eteva.fi

Eteva, Porvoo
Yhteyshenkilö: Marianna Hienonen, puh. 040 304 8207, sähköposti: marianna.hienonen@eteva.fi

Eteva, Saukkola
Yhteyshenkilö: Marko Eskolin, puh. 040 304 7584, sähköposti: marko.eskolin@eteva.fi
Yhteyshenkilö: Aija Eskolin, puh. 040 304 7586, sähköposti: aija.eskolin@eteva.fi

Helsinki

Suomen Syöpäpotilaat ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Marketta Liljeström, puh. 045 104 6509, sähköposti: marketta.liljestrom@syopapotilaat.fi

Aula-työkoti, Helsinki
Yhteyshenkilö: Kim Lautamo, puh. 040 868 9854, sähköposti: kim.lautamo@aula-tyokoti.fi

Ammattiopisto Live, Helsinki
Yhteyshenkilö: Annika Lipponen, puh. 050 557 1495, sähköposti: annika.lipponen@inlive.fi

Tekijätori, Helsinki
Yhteyshenkilö: Riikka Ahonvala, puh. 050 524 2568, sähköposti: riikka.ahonvala@osalliset.fi

Kårkulla samkommun, Helsinki
Yhteyshenkilö: Melanie Shametaj, puh. 0247 431 428, sähköposti: melanie.shametaj@karkulla.fi

Niemikotisäätiö / Valtti valmennus, Helsinki
Yhteyshenkilö: Emma Heikkinen, puh. 050 406 6500, sähköposti: emma.heikkinen@niemikoti.fi

Hyvinkää

Hyria säätiö sr, Hyvinkää
Yhteyshenkilö: Kristiina Kauranenpuh. 050 381 9991, sähköposti: kristiina.kauranen@hyria.fi

Järvenpää

Ammattiopisto Spesia, Järvenpää
Yhteyshenkilö: Satu Kataja, puh. 044 728 2878, sähköposti: satu.kataja@spesia.fi

Keski-Uudenmaan Sote -Kuntayhtymä, Järvenpää
Yhteyshenkilö: Heli Laurila, puh. 040 315 2863, sähköposti: heli.laurila@keusote.fi

Espoo

Autismisäätiö, Espoon ohjaus- ja valmennuspalvelut, Espoo
Yhteyshenkilö: Milla Mari Tommiska, puh. 050 354 1068, sähköposti: millamari.tommiska@autismisaatio.fi

Rinnekoti, Lakiston työtoiminta, Espoo
Yhteyshenkilö: Ria Vendelin, puh. 044 716 0804, sähköposti: ria.vendelin@rinnekoti.fi

Vihti

Kisälli-Harjulanmäki, Vihti
Yhteyshenkilö: Mauri Pajunen. puh. 040 830 6742, sähköposti: mauri.pajunen@harjulanmaki.fi

Karjaa

Klubitalo Fontana, Karjaa
Yhteyshenkilö: Tiina Hakala, puh. 040 865 0591, sähköposti: hakala.tiina@klubbhusfontana.fi

Vastaanottavat tahot:

Helsinki

Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK ry
Yhteyshenkilö: Leena Isokääntä, puh. 040 513 1667, sähköposti: leena.isokaanta@sak.fi

Kuntoutussäätiö sr, Helsinki
Yhteyshenkilö: Mika Ala-Kauhaluoma, puh. 044 781 3096,
sähköposti: mika.ala-kauhaluoma@kuntoutussaatio.fi

Suomen Syöpäpotilaat ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Marketta Liljeström, puh. 045 104 6509, sähköposti marketta.liljestrom@syopapotilaat.fi

Ammattiopisto Live, Helsinki
Yhteyshenkilö: Annika Lipponen, puh. 050 557 1495, sähköposti: annika.lipponen@inlive.fi
- Ammattiopisto Live, rehtorin työ
- Invalidisäätiö, toimitusjohtajan työ

Luomustudio Productions Oy, Helsinki
Yhteyshenkilö: Sami Sillman, puh. 040 146 1544, sähköposti: sami@luomustudio.fi

Helsingin seurakuntien erityisnuorisotyö Snellu, Helsinki
Yhteyshenkilö: Sanna Parkkinen, puh. 050 572 7387, sähköposti: sanna.l.parkkinen@evl.fi

Snellu Cafe Waste & Feast (Helsingin seurakuntien erityisnuorisotyö), Helsinki
Yhteyshenkilö: Sanna Parkkinen, puh. 050 572 7387, sähköposti: sanna.l.parkkinen@evl.fi

Helsingin seurakuntayhtymä erityisdiakonia/Hermannin diakoniatalo, Helsinki
Yhteyshenkilö: Virpi Liirus-Mäkelä, puh. 050 380 2897, sähköposti virpi.liirus-makela@evl.fi

Föreningen Luckan r.f. , Helsinki
Yhteyshenkilö: Larrie Griffis, puh 044 019 7292, sähköposti: info@luckan.fi

Suomen CP-liitto ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Marju Silander, puh. 040 701 4881, sähköposti: marju.silander@cp-liitto.fi

Valo-Valmennusyhdistys ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Veera Halttunen, puh. 050 338 0070, sähköposti: veera.halttunen@valo-valmennus.fi

Helsingin seurakuntayhtymä / Viestintä, Helsinki
Yhteyshenkilö: Anna-Leena Tiihonen, puh. 09 2340 2237, sähköposti: tiedotus.helsinki@evl.fi

Mannerheimin lastensuojeluliiton Konalan paikallisyhdistys ry, Helsinki
Yhteyshenkilö: Anne Kallio, puh. 050 414 3633, sähköposti: anne.kallio@gmx.com

Espoo

PieniKylä Oy, Espoo
Yhteyshenkilö: Lucas Heimsch, puh. 040 547 2231, sähköposti: lucas@pienikyla.com

Katja Noponen Oy, Espoo
Yhteyshenkilö: Tanja Hämäläinen, puh. 044 588 1883, sähköposti:  tanja.hamalainen@katjanoponen.fi

Lohja

Lohjan Kaupunki
Yhteyshenkilö: Jaana Berg. puh. 050 549 9738, sähköposti: jaana.berg@lohja.fi

Vihti

Härkälän Monitoimikeskus, Otalampi, Vihti
Yhteyshenkilö: Heidi Nordman, puh. 040  967 4800, sähköposti: info@harkalankoulu.fi

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Karjala

Lähettävät tahot:

Laptuote säätiö sr, Lappeenranta
Yhteyshenkilö: Senja Mustonen, puh. 040 176 3823, sähköposti: senja.mustonen@laptuote.fi

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Etelä-Savo

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kainuu

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kanta-Häme

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Keski-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Keski-Suomi

Lähettävät tahot:

KVPS Tukena Oy, Jyväskylä
Yhteyshenkilö: Ilmo Skön, puh. 020771 3570, sähköposti: ilmo.skon@tukena.fi

Suvimäen Klubitalo, Jyväskylä
Yhteyshenkilö: Eeva Salomaa, puh. 040 771 9470, sähköposti: toy@suvimaenklubitalo.fi

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Kymenlaakso

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Lappi

Lähettävät tahot:

Pohjantähti-opisto, Kemi
Yhteyshenkilö: Emilia Vuori, puh. 044 388 3799. sähköposti: emilia.vuori@pto.fi

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pirkanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vaasan kaupunki/Avo- ja tuettu työ, Vaasa
Yhteyshenkilö: Katarina Tyynismaa, puh. 040 356 4209, sähköposti: katarina.tyynismaa@vaasa.fi

Vaasan kaupunki/Työikäisten palvelut,Vaasa
Yhteyshenkilö: Camilla Storfors, puh. 040 853 3565, sähköposti: camilla.storfors@vaasa.fi

Kårkulla skn / Kvadratens serviceenhet, Vaasa
Yhteyshenkilö: Ann-Charlotte Nylund, puh.  02 4743 1689, sähköposti: annylund@karkulla.fi

Kårkulla skn/Närboda serviceenhet dagv., Närpes
Yhteyshenkilö: Terese Lindedahlm puh. 0247 431 544, sähköposti: tlindeda@karkulla.fi

Vastaanottavat tahot:

 

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Doggis / Tmi Pia Blomqvist, Vaasa
Yhteyshenkilö: Pia Blomqvist, puh. 040 673 0481, sähköposti: pia.flp@gmail.com

Botnia Musiikki Oy, Vaasa
Yhteyshenkilö: Jocke Kulju, puh. 040 169 0690, sähköposti: botniamusiikki@gmail.com

Ingsva Ingves @ Svanbäck Ab
Yhteyshenkilö: Christer Lindqvist, puh. 050 562 1291, sähköposti: christer.lindqvist@ingsva.fi

Pohjois-Karjala

Lähettävät tahot:

Ilomantsi
Siun Sote vammaispalvelut Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Satu Ikonen, puh. 013 330 5615, sähköposti: satu.p.ikonen(at)siunsote.fi

Joensuu
Siun Sote, Joensuu
Yhteyshenkilö: Sanna Hamunen, puh. 013 330 5934, sähköposti: sanna.hamunen@siunsote.fi
Yhteyshenkilö: Senja Asikainen, puh. 013 330 5711, sähköposti: senja.asikainen@siunsote.fi

Juuka
Siun Sote Vammaispalvelut Juuka
Yhteyshenkilö: Erja Tuononen, puh. 013 330 5521, sähköposti: erja.tuononen@siunsote.fi

Nurmes
Siunsote/Nurmeksen toimintakeskus, Nurmes
Yhteyshenkilö: Pirkko Tolvanen, puh. 013 330 5504, sähköposti: pirkko.tolvanen@siunsote.fi

Lieksa
Siunsote vammaispalvelut, Lieksa
Yhteyshenkilö: Eveliina Tarvainen, puh. 050 494 7960, sähköposti: eveliina.tarvainen@siunsote.fi

Liperi
Siun Sote/Honkalampi-keskuksen päivätoiminta
Yhteyshenkilö: Jaana Tarkkonen, puh. 050 388 6760, sähköposti: jaana.tarkkonen@siunsote.fi

Vastaanottavat tahot:  Ilomantsi    Joensuu     Juuka    Liperi

Ilomantsi

Pogostan Palvelut Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Tapio Eronen, puh. 040 584 0802, sähköposti: atso.eronen@kolumbus.fi

Mantsin Rauta-Sport Laatikainen, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Aapo Laatikainen, puh. 010 229 1510, sähköposti: info@mantsinrautasport.fi

Iljala ry, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Ritva Korhonen, puh. 040 778 7502, sähköposti: iljala@ry.inet.fi

Pohjois-Karjalan Osuuskauppa, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Juha Juntunen, puh. 010 762 2940, sähköposti: juha.juntunen@sok.fi

Kotimäen Pitotupa / Esarmi Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Armi Palviainen, puh. 040 162 1806, sähköposti: armi.palviainen@kotimaenpitotupa.fi

Pogostan Tietoverkkopalvelut Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Jarkko Surakka, puh. 043 218 0626. sähköposti: jarkko.surakka@ptvp.fi

Hoiva Mehiläinen, Mainiokoti Toivonlahti, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Heli Sarkkinen, puh.  0400 356 232, sähköposti: heli.sarkkinen@mehilainen.fi

ElämysMantsi Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Meeri Törrönen, puh. 040 507 6623, sähköposti: info@elamysmantsi.fi

Ilomantsin kunta, liikuntatoimi, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Päivi Nenonen, puh.  040 104 3150, sähköposti: paivi.nenonen@ilomantsi.fi

Ilomantsin kunta, nuorisotoimi, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Päivi Nenonen, puh. 040 104 3150, sähköposti: paivi.nenonen@ilomantsi.fi

Ilomantsin kunta
Yhteyshenkilö: Jarno Saastamoinen, puh. 040 104 3301, sähköposti: jarno.saastamoinen@ilomantsi.fi

Itä-Karelian kuljetus Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Juha Pesonen, puh. 050 432 8553. sähköposti: pesonen.juha76@gmail.com

K-market Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Marko Tolvanen, puh. 050 301 5706, sähköposti: marko.tolvanen@k-market.com

Ilomantsin kunta
Yhteyshenkilö: Pasi Ruohtula, puh.  040 104 3002, sähköposti: pasi.ruohtula@ilomantsi.fi

Joensuu

Kookenkä, Joensuu
Yhteyshenkilö: Pasi Aro, puh. 01312 7222, sähköposti: pasi.aro@kookenka.fi

Sokos Joensuu
Yhteyshenkilö: Mika Karvonen, puh.  010 762 2117, sähköposti: mika.karvonen@sok.fi

Juuka

 

Liperi

Ammattiopisto Luovi/Liperin yksikkö, Liperi
Yhteyshenkilö: Eveliina Kononen, puh. 040 319 3192, sähköposti: eveliina.kononen@luovi.fi

 

Olemme sopineet työnseuraajasta:  Joensuu  Juuka  Ilomantsi

Joensuu

Maailman Ääni ja Valo Oy, Joensuu
Yhteyshenkilö: Marko Kinnunen, puh. 0400 960 910, sähköposti: kauppa@levy-eskot.com

Joensuun kaupunki/Carelicum palvelut, Joensuu
Yhteyshenkilö: Anne Koponen, puh. 013 337 5222, sähköposti: anne.koponen@joensuu.fi

Sokoksen ravintolamaailma, Joensuu
Yhteyshenkilö: Henna Vesala, puh. 010 762 3714, sähköposti: henna.vesala@sok.fi

Pohjois-Karjalan pelastuslaitos, Joensuu
Yhteyshenkilö: Lari Parkkinen, puh. 050 349 3785, sähköposti: lari.parkkinen@pkpelastuslaitos.fi

Lindex Joensuu
Yhteyshenkilö: Marja Mustonen, puh. 050 494 6920, sähköposti: store.manager408@lindex.com

Joensuun Uusi Apteekki, Joensuu
Yhteyshenkilö: Eero Suihko, puh.  0440 700 223, sähköposti: eero.suihko@apteekit.net

Joensuun Kuvanmaailma Oy, Joensuu
Yhteyshenkilö: Vesa Kuukka. puh. 013 743 111, sähköposti: vesa.kuukka@kuvanmaailma.fi

S-market Rantakatu, Joensuu
Yhteyshenkilö: Heikki Ikonen, puh. 050 388 4439. sähköposti: heikki.ikonen@sok.fi

Sisustusmyymälä Turkoosi, Joensuu
Yhteyshenkilö: Minna Issakainen, puh. 050 512 5717, sähköposti: info@sisustusturkoosi.fi

Burger King Joensuu
Yhteyshenkilö: Maria Luoma, puh. 040 356 9886, sähköposti: maria.luoma@restel.fi

Heinosen leipomokahvila Centrum, Joensuu
Yhteyshenkilö: Ilona Kristersson, puh. 045 898 4484, sähköposti: centrum@heinosenleipomo.fi

H&M Hennes & Mauritz Oy, Joensuu
Yhteyshenkilö: Nina Huikuri, puh. 020 332 120, sähköposti: nina.huikuri@store.hm.com

Super-Joma Oy, Joensuu
Yhteyshenkilö: Jonne Kemppainen, puh. 045 166 1832, sähköposti: jonne.kemppainen@joensuunmaila.fi

Iskelmä-Rex / Karjalainen, Joensuu
Yhteyshenkilö: Liina Mustonen, puh. 040 766 6947, sähköposti: liina.mustonen@radiorex.fi

Joensuun Kataja ry, Joensuu
Yhteyshenkilö: Riku Tapio, puh. 050 340 5550, sähköposti: riku.tapio.katajabasket.fi

Joensuun Erä-Urheilu Oy
Yhteyshenkilö: Asta Haaranen, puh. 050 532 6124, sähköposti: asta.haaranen@intersport.fi

Juuka

Samimatkat Oy, Juuka
Yhteyshenkilö: Sami Kaikkonen, puh. 0400 817458, sähköposti: sami@samimatkat.fi

SiunSote, Kuntouttava päivätoiminta, Juuka
Yhteyshenkilö: Eila Kallinen, puh. 013 330 7612, sähköposti: eila.kallinen@siunsote.fi

Juuan kunnankirjasto, Juuka
Yhteyshenkilö: Iina Aaltonen, puh. 040 104 2470, sähköposti: iina.aaltonen@juuka.fi

K-Market Pielisherkku Tero Piiroinen Oy, Juuka
Yhteyshenkilö: Tero Piiroinen, puh. 040 412 4648, sähköposti: tero.piiroinen@k-market.com

Pohjois-Karjalan pelastuslaitos, Juuka
Yhteyshenkilö: Teuvo Korhonen, puh. 050 352 1883, sähköposti: teuvo.korhonen@pkpelastuslaitos.fi

Posti Oy / postinjakelu 83900 Juuka
Yhteyshenkilö: Marko Kortelainen, puh. 020 451 4080, sähköposti: marko.kortelainen@posti.com

Kenkä ja Vaate Miettinen Oy, Juuka
Yhteyshenkilö: Terhi Miettinen, puh. 013 470 018, 050 402 2383, sähköposti: tolvanenterhi@gmail.com

Ilomantsi

Pogostan Hovi Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Arja Heimonen, puh. 040 196 4496, sähköposti: hotelli@hotellipogostanhovi.fi

JiiM Restaurants, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Jasmin Muqolli, puh. 0400 469 362, sähköposti: jas(at)mendin.fi

Ilomantsin kunta
Yhteyshenkilö: Marjut Ahokas, puh. 040 104 3101, sähköposti: marjut.ahokas@ilomantsi.fi

Mty Liepala, Huhus Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Jari Puhakka, puh. 044 545 1306, sähköposti: maajussi.69@gmail.com

Arskan Kone Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Riikka Haapalainen, puh. 050 443 4030, sähköposti: toimisto@arskankoneoy.fi

Ilomantsin kirjakauppa, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Sirpa Möller, puh.013 881 844, sähköposti: ilomantsin.kirja@kolumbus.fi

Ilomantsin kunnankirjasto, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Pia Viitala, puh. 040 104 3120, sähköposti: pia.viitala@ilomantsi.fi

Rakennusliike Karjalan Rakentajat Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Veli Jeskanen, puh. 0400 174 981, sähköposti: veli.jeskanen@karjalanrakentajat.fi

Metsäkiito Oy, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Marjut Virranheimo, puh. 040 559 3607, sähköposti: metsakiitooy@gmail.com

Pohjois-Karjalan pelastuslaitos, Pohjois-Karjalan sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymä, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Ari-Pekka Luomala, puh. 050 331 4171,
sähköposti: ari-pekka.luomala@pkpelastuslaitos.fi

Ilomantsin rajavartioasema, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Janne Natri, puh. 0295 423 311, sähköposti: janne.natri@raja.fi

Ilomantsin ev.lut.seurakunta, Ilomantsi
Yhteyshenkilö: Suvi Remes, puh. 0400 234 964, sähköposti: suvi.remes@evl.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Oulunkaaren kuntayhtymä, Iin työ- ja päivätoiminta, työhönvalmennuskeskus, Ii
Yhteyshenkilö: Tarja Perttunen, puh. 050 310 7227, sähköposti: tarja.perttunen@oulunkaari.com

Toimintakeskus Rantapääsky, Kärsämäki
Yhteyshenkilö: Riikka Hartikainen, puh. 044 445 6835, sähköposti: riikka.hartikainen@karsamaki.fi

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Pohjois-Savo

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Päijät-Häme

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Satakunta

Lähettävät tahot:

Porin perusturva / Psykososiaaliset avopalvelut, Pori
Yhteyshenkilö: Iiris Numminen, puh. 044 701 0790, sähköposti: iiris.numminen@pori.fi

Vastaanottavat tahot:

Porin kaupunki / Psykososiaaliset palvelut /Työtoimintayksikkö Jopi
Yhteyshenkilö: Minna Ranta, puh. 044 701 3295, sähköposti:  minna.ranta@pori.fi

Porin perusturva / Psykososiaaliset avopalvelut, Kuntouttava päivä- ja työtoiminta Tinki
Yhteyshenkilö: Iiris Numminen. puh. 044 701 0790, sähköposti: iiris.numminen@pori.fi

Olemme sopineet työnseuraajasta:

Varsinais-Suomi

Lähettävät tahot:

Kårkulla samkommun, Kirjala
Yhteyshenkilö: Gunveig Söderbacka, puh. 0247 431 348, sähköposti: gunveig.soderbacka@karkulla.fi

Turun kaupunki, Orikedon toimintakeskus /tuettu työ ja työtoiminta, Turku
Yhteyshenkilö: Tarja Ahonen, puh. 044 907 4891, sähköposti: tarja.ahonen@turku.fi

Neuropiste, Turku
Yhteyshenkilö: Päivi Saarinen, puh. 0400 516 633, sähköposti: paivi.saarinen@neuroneuvonta.fi

Loimaan Kaupunki / Nuorten työpaja, Loimaa
Yhteyshenkilö: Anne Nieminen, puh. 050 311 9061, sähköposti: anne.nieminen@loimaa.fi

Vastaanottavat tahot:

Kestävän Kehityksen Yhdistys Ry / Turun Ekotori, Turku
Yhteyshenkilö: Taina Vuorimies, puh. 043 822 0171, sähköposti: taina.vuorimies@turunekotori.fi

Turun Kaupunginteatteri
Yhteyshenkilö: Jan Toikka, puh. 040 7453 844, sähköposti: jan.toikka@turku.fi

Olemme sopineet työnseuraajasta:

P-L Huoltopaja, Suomusjärvi
Yhteyshenkilö: Petri LIntula, puh. 050 342 4008, sähköposti: plhuoltopaja@hotmail.com

Hesburger Kivihovi, Suomusjärvi
Yhteyshenkilö: Heidi Jyräsalo, puh. 040 719 0728, sähköposti: kivihovi@hesburger.fi