Siirry pääsisältöön

Olemme mukana 2020

Linkit logoista organisaatioiden kotisivuille avautuvat uuteen ikkunaan.

Vates-säätiön logo

Osallistujat 2020

Tule mukaan toteuttamaan Job Shadow Day -päivää. Suomessa Job Shadow Day toteutetaan alueittain.

Tälle sivulle kootaan kaikki päivään osallistuvat yhteisöt ja yritykset.

Ilmoittaudu mukaan joko lähettävänä tai vastaanottavana tahona (voit myös olla molempia), niin lisäämme yhteystietonne ja logonne tälle sivustolle.

Facebook-sivultamme löydät runsaasti kuvia työn seurannasta. Katsasta myös Twitter #jobshadowday #JSDFinland

Vates-säätiö vakuuttaa JSD-päivään osallistuvat työn seuraajat. Vakuutus otetaan 500 henkilölle. Vakuutetun turvaselvitys tulee sivuille myöhemmin ja näet sen oheisista linkeistä: Turvaselvitys (FI) ja Turvaselvitys (SWE). Vakuutuksen piiriin kuuluvat myös alle 17-vuotiaat ja yli 70-vuotiaat (kts. turvaselvitys). Vakuutuskirjassa on maininta, että vakuutetun kotikunta tulee olla väestötietojärjestelmän ja kotikuntalain mukaan Suomessa.

 




Lähettävät / vastaanottavat tahot alueittain

Uusimaa

Lähettävät tahot:

Helsinki

Aula-työkoti, Helsinki
Yhteyshenkilö: Henna Harju, puh. 040 715 0870, sähköposti: henna.harju@aula-tyokoti.fi
Yhteyshenkilö: Kim Lautamo, puh. 040 868 9854, sähköposti: kim.lautamo@aula-tyokoti.fi

Suomen Syöpäpotilaat, Helsinki
Yhteyshenkilö: Marketta Liljeström, puh. 045 104 6509 marketta.liljestrom@syopapotilaat.fi

Helsingin kaupunki, SOTE, vammaistyö, Haavikon opetus- ja aikuiskasvatuskeskus, Helsinki
Yhteyshenkilö: Anni Lehivuo, puh.  09 310 73 552, sähköposti: anni.lehivuo@hel.fi

Mäntsälä

Eteva kuntayhtymä, Mäntsälän päiväaikainen toiminta, Mäntsälä
Yhteyshenkilö: Marika Hyvönen, puh. 040 304 7689, sähköposti: marika.hyvonen@eteva.fi

Tammisaari

Kårkulla samkommun, Tammisaari
Yhteyshenkilö: Emil Lindblom, puh. 045 149 5255, sähköposti: elindblo@karkulla.fi

Kirjala

Kårkulla samkommun, Kirjala
Yhteyshenkilö: Gunveig Söderbacka, puh. 0247 431 348, sähköposti: gunveig.soderbacka@karkulla.fi

Vastaanottavat tahot:

Työeläkeyhtiö Elo, Espoo
Yhteyshenkilö: Marketta Ekholm, puh. 040 767 6625, sähköposti: marketta.ekholm@elo.fi

Helsingin kaupunki, SOTE, vammaistyö, Haavikon opetus- ja aikuiskasvatuskeskus, Helsinki
Yhteyshenkilö: Anni Lehivuo, puh. 09 310 73 552, sähköposti: anni.lehivuo@hel.fi



Etelä-Karjala

Lähettävät tahot:

Laptuote-Säätiö sr, Lappeenranta
Yhteyshenkilö: Senja Mustonen, puh. 040 176 3823, sähköposti: senja.mustonen@laptuote.fi

Imatran Klubitalo/ Etelä-Suomen Klubitalot ESKOT ry, Imatra
Yhteyshenkilö: Jukka Pousi, puh. 050 469 8648, sähköposti: jukka.pousi@eskot.org

Vastaanottavat tahot:

Etelä-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Etelä-Savo

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Kainuu

Lähettävät tahot:

Nuorten Ystävät ry / Klubitalo Tönäri, Kajaani
Yhteyshenkilö: Mari Jääskeläinen, puh. 044 734 1559, sähköposti:  mari.jaaskelainen@nuortenystavat.fi

Vastaanottavat tahot:

 

Kanta-Häme

Lähettävät tahot:

Kiipulasäätiö, Turenki
Yhteyshenkilö: Marjo Siekkinen, puh. 040 7142 880, sähköposti: marjo.siekkinen@kiipula.fi

Vastaanottavat tahot:

Kiipulasäätiö, Turenki
Yhteyshenkilö: Marjo Siekkinen, puh. 040 7142 880, sähköposti: marjo.siekkinen@kiipula.fi

Keski-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Keski-Suomi

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Kymenlaakso

Lähettävät tahot:

 

Vastaanottavat tahot:

Lappi

Lähettävät tahot:

 

Vastaanottavat tahot:

Pirkanmaa

Lähettävät tahot:

 

Vastaanottavat tahot:

 

Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Kårkulla samkommun, Kirjala
Yhteyshenkilö: Gunveig Söderbacka, puh. 0247 431 348, sähköposti: gunveig.soderbacka@karkulla.fi

Vastaanottavat tahot:

Pohjois-Karjala

Lähettävät tahot:

Joensuu

Kaski Työvalmennus / Jobia-hanke, Joensuu
Yhteyshenkilö: Tiina Mikkonen, puh. 040 660 8989, sähköposti: tiina.mikkonen@hl-s.fi

Siun Sote, Joensuu
Yhteyshenkilö: Sanna Hamunen, puh. 013 330 5934, sähköposti: sanna.hamunen@siunsote.fi

 Juuka

Toimintakeskus Touhula, Juuka
Yhteyshenkilö: Erja Tuononen, puh.  013 330 5521, sähköposti: erja.tuononen@siunsote.fi

 

Vastaanottavat tahot:

Joensuu

Honkalampi-säätiö / #Ihan Diginä! -hanke, Joensuu
Yhteyshenkilö: projektipäällikkö Saila Kosunen, puh. 0400 377 228, sähköposti saila.kosunen@hl-s.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Lähettävät tahot:

Klubitalo Pönkkä/Nuorten Ystävät ry, Oulu
Yhteyshenkilö: Taija Hirvonen, puh. 044 7341 114, sähköposti: taija.hirvonen@nuortenystavat.fi

Toimintakeskus Rantapääsky, Kärsämäki
Yhteyshenkilö: Riikka Hartikainen, puh. 044 445 6835, sähköposti: riikka.hartikainen@terveystalo.com

Vastaanottavat tahot:

Oulun Kehitysvammaisten Tuki ry, Oulu
Yhteyshenkilö: Annemari Eskola, puh. 040 163 2282, sähköposti: annemari.eskola@oketuki.fi

Toimintakeskus Rantapääsky, Kärsämäki
Yhteyshenkilö: Riikka Hartikainen, puh. 044 445 6835, sähköposti: riikka.hartikainen@terveystalo.com

Pohjois-Savo

Lähettävät tahot

Vastaanottavat tahot:

Päijät-Häme

Lähettävät tahot:

Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä / PHHYKY/Päiväaikainen toiminta, Lahti
Yhteyshenkilö: Enni Ruuth, puh. 044 416 3426, sähköposti: enni.ruuth@phhyky.fi

 

Vastaanottavat tahot:

Satakunta

Lähettävät tahot:

Vastaanottavat tahot:

Varsinais-Suomi

Lähettävät tahot:

KTO - Varsinais-Suomen erityishuoltopiirin ky, Ravattulan toimintakeskus. Turku
Yhteyshenkilö: Tiina Koski, puh. 040 664 7552, sähköposti: tiina.koski@kto-vs.fi

Kårkulla samkommun, Kirjala
Yhteyshenkilö: Gunveig Söderbacka, puh. 0247 431 348, sähköposti:  gunveig.soderbacka@karkulla.fi

Vastaanottavat tahot: